İstanbul’da Kişiye Özel Masaj Hizmeti

İstanbul’da Kişiye Özel Masaj Hizmeti

Masaj salonlarından hizmet alan insanların %70’inin masaj yaptırma amacı stres baskısı ile psikolojik rahatlamadır. Popülaritesi yüksek, kişiye özel masaj salonları müşterilerinin bu amacını doğruluyor ve düzenli olarak masaj terapisi almaya başlayan insanların bir süre sonra (ki bu en fazla 4-5 seans) stres, endişe ve kaygı sorunlarının ciddi oranda azaldığını belirtiyor.

Kaygı, Depresyon ve Masaj

Gerçekten de kaygı ve depresyon, toplumumuzdaki en yaygın zihinsel sağlık endişelerinden ikisidir. Sık sık, duygusal ve işlevsel zorlukların karmaşık bir seti olarak yaşanırlar. Kaygı ve depresyon aynı değildir, ancak birlikte görülürler. Depresyon hastaların kaygılı yaşamaları veya endişe duyan insanların depresyona girmeleri nadir değildir. Bazı tedavilerde örtüşme olduğu için her iki koşul hakkında da bilgi almak yararlıdır. Temel tetikleyiciler şunlar olabilir: Beslenme, psikolojik, fiziksel, duygusal, sosyal, ruhsal, genetik, beyin hastalığı.

Masaj terapisi sağlık ve refahı arttırmak için yumuşak vücut dokularının (kas, bağ dokusu, tendonlar ve bağların) manüel olarak manipüle edilmesidir. Ancak belli bir amaç olup olmadığı dikkate alınmaksızın masaj terapisi, alıcının genel sağlık ve refah düzeyini arttırma eğilimindedir. Tanımlanan masaj Healing Touch, Reiki, Akupressure, Refleksoloji gibi başta enerji çalışması olan terapileri kapsamaz. Bu türler ayrı uzmanlık alanlarıdır.

Masaj doğru teknikler uygulandığında stres ve depresyon üzerinde en önemli etkiye sahip sağlık alternatifidir. Doğrudan kas ve dokulara el ile yapılan klasik bir masaj sıvazlama, basınç, yoğurma, titreşim ve sonunda sıvazlama hareketiyle biter. Bu masajda önemli olan, tüm eli hatta kolları kullanarak, kas yönüne doğru hafif veya baskılı hareketlerin yapılmasıdır. Hizmet almak isteyenler için en önemli konu bir masöz, masör, masaj uzmanı veya masaj terapisti adı altında çalışan kişinin yetkinlik belgesinin olup olmadığının sorgulanmasıdır.

Copyright © 2018 İstanbul Masaj Salonu İlanları