Refleksoloji Masajı

Ayaklarımız vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masaj uygulamamızda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır.

Ayakta her bir nokta vücutta belli organımızı ve dokuları temsil etmektedir. Refleksoloji bir tür denge masajı uygulamasıdır ve kişinin kendisini fiziksel duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlamaktadır. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilir ve onarılmaya çalışılır. Süresi yaklaşık 30 ile 45 dakikadır.

Refleksoloji masajı ayaklarda bedenin tüm bölgelerine organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu gibi bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibinden dayanan bir masaj sanatıdır. Özel el ve parmaklar ile ve tekniklerle refleks noktalarına uygulanan baskı ile stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir masaj yöntemidir.

Copyright © 2018 İstanbul Masaj Salonu İlanları