Spor Masajı

Sportif etkinliklerde veya etkinlik öncesi, sonrasında ve hatta hızlı ve sınırlı olmak kaydı ile etkinlik sırasında da yapılmakta olan bir masaj uygulamasıdır. Spor masajında önemli olan ve klasik masajlardan ayıran en önemli özellik ise ritm dir süre ve bası miktarlarının değişik olması olarak uygulanmaktadır.

Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunlukta olmaktadır ve yapılan sporlara göre farklılıklar göstermekte. Süre ise bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Spor masajı sporcuya veya spor öncesi sonrası vücudunuza yük olan yorgunluk maddelerinden kurtarır, kas sertliklerinin ve krampların zararlı yan etkisinden koruyarak, bunların sebep olacağı kas zedelenmeleri ve lif kopmalarını önlemekte.

Kan dolaşımını aktive ederek, enerji veren besin maddelerinin dokulara daha kolay ve çabuk erişmesine imkan sağlamaktadır, kalp ve dolaşım sistemlerinin işini kolaylaştırmakta. Sporcunun reaksiyon zamanını kısalaştırır ve organların arasında fonksiyonel harmoniyi düzenlemektedir. Genel bir rahatlatıcı his verir. Ruhsal yönden gergin olanların sakinleştirmeye yarar uyuşuk olanları ise aktive eder olarak bilinmektedir.

Copyright © 2018 İstanbul Masaj Salonu İlanları