Güngören Sıcak ve Soğuk Taş Terapileri

Güngören’de Sıcak ve Soğuk Taş Terapileri

Taşlardan gelen doğal güç, sertleşmiş kaslarınızın rahatlamasına yardımcı olur ve masaj terapistinizin derin dokularınızı daha etkili bir şekilde manipüle etmesini sağlar. Aşırı gergin kaslar masaj etkisini engelleyebilir, bu nedenle kaslarınız aşırı sıkı veya sertse, ısıtılmış taşlar masajın gerginliği gidermek ve ağrıyan kasları hafifletmeye faydalı olması için ekstra gevşeme sağlayabilir.

Sıcak ve Soğuk Taş Terapileri Nasıl Yapılır?

Sıcak taş masajı, ısıtılmış taşların terapötik (tedavi edici) yararını en üst düzeye çıkarmak için kişinin vücudunun bazı kısımlarına yerleştirildiği doğal bir terapidir. Kullanılan taşlar tipik olarak nehir kayaları veya bazalttan yapılmış çok pürüzsüz yüzeyli taşlardır. Bu taşlar, kullanmadan önce sterilize suda ısıtılır. Bazalt taşlardaki yüksek demir içeriği, masaj sırasında ısınmayı sağlar. Sıcak taş masajları hem fiziksel hem de psikolojik seviyelerde yararlıdır.

Soğuk taş terapilerinde kullanılan (çoğu kez mermer) soğuk taşlar, iltihaplanmayı azaltmaya ve tedavi edilen bölgeyi canlandırmaya yardım eder. Sinir sistemini uyarırlar ve sıcak taşlarla birlikte kullanıldıklarında vücutta temizleyici bir etki yaratırlar. Vücudun, prostaglandin salınmasına neden olan analjezik etkileri vardır ve bu da sorunlu alanlarda daha derin çalışma imkanı sağlar. Vücudun stresli kaslarında tahrişe neden olan histamin miktarını da azaltırlar, böylece kasların rahatlamasına ve daha etkili bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olurlar.

Taş terapisinde fizyolojik ve psikolojik faydalar sağlamak için, sıcak ve soğuk taşların vücut üzerinde kullanılmasıyla kombine edilen jeotermoterapi etkisinden yararlanılır. Bazalt (sıcak) taşların kullanımını ve mermer (soğuk) taşların kullanımı ile hem zihni hem de fiziksel bedeni kucaklayan karşıtların (yin ve yang) dengesini birleştirir. Zihin ve beden iyileşmesi, derin bir gevşeme halindeyken büyük ölçüde gelişir.

Tam vücut sıcak ve soğuk taş masajı 60-90 dakika sürebilir. Ancak sıcak bir taş masajı yapmadan önce daima Güngören masaj salonları‘na danışmanızda fayda vardır. Belirli koşullardaki (gebe kadınlar ve yüksek tansiyonlu kişiler vb.) bireylerin bu tür tedaviden kaçınmaları önerilir.

Copyright © 2018 İstanbul Masaj Salonu İlanları