Pendik Masaj Mutlu Son Fırsatları

Masaj dünyanın en eski şifa kültürü olmasına rağmen, gerekli değeri verilmemiş ve yakın zamana kadar bir insanlık ayıbı olarak kullanılmış temas sanatıdır. Bu yüzden 5000 yıllık doğal şifa kültüründen gerektiği gibi yararlanılamamıştı. Son yıllarda ise daha bilinçli bir jenerasyon masajın sırlarını çözerek tekrar insanlığın hizmetine sunmaya çalışıyor.

Bu sevindirici gelişmeler ile birlikte Dünya 80 kadar masaj çeşidini, Doğunun mistik kültürünü, masajın inanılmaz doğal şifa gücünü öğreniyor.

Bir Mutlu Son Masaj Salonu Nasıl Açılır?

Tüm dünyada popüler olan masaj hizmetlerinin yaygınlaşması ile birlikte genç girişimcilere de yeni bir alan açılıyor. Bir masaj salonu açmak oldukça cazip bir fikir gibi görünüyor. Bir işyeri kurmak için geçerli olan adımlar masaj salonları için de geçerlidir. Her mesleğin uygulama alanında yetkinliğe sahip olması gerekir. Tıpkı diş hekimi olmayan birinin muayenehane açamayacağı gibi masaj uzmanı olmayan bir kişi de masaj salonu açamaz, (açmamalıdır da)

Masöz ya da masör olmak için gerekli olan minimum 520 saatlik eğitim sürelerini tamamlamanız, başarılı olmanız ve sertifika almaya hak kazanmış olmalısınız. Belgeniz varsa bir masaj salonu açabilirsiniz ancak, sadece sizin yeterlilik belgesi almanız, sizin sorumluluğunuzda çalışacak olanların eğitim almamış kişiler olabileceği anlamına gelmiyor. Masaj uygulayıcısı olarak çalışacak herkes belgesini ibraz etmelidir.

Masaj hem psikolojik olarak rahatlatıcı hem de genel sağlığı dolaylı olarak etkileyerek uzun vadede pozitif geri dönüşlere sebep olabilecek manipülasyonlardır. Bu yönü ile tıbbi bir tedavi değil, tıbba destek olabilen alternatif sağlık uygulamalarıdır ve masaj salonları tıbbi bir tedavi uygulayamaz, tıbbi bir ilaç öneremez.

Tüm kurallar yerine getirildiğinde Pendik masaj mutlu son açılabilir, ancak devamlılığı için disiplin, özsaygı, nezaket, temizlik, ahlak, duyarlılık, erdem gibi özelliklerin bir arada olması gerekir.

Copyright © 2018 İstanbul Masaj Salonu İlanları